Przygoda z teatrem Kamishibai


Od września w naszym teatrze będą się odbywały nowe zajęcia edukacyjne pt. „Przygoda z teatrem Kamishibai”. Pod orientalnie brzmiącą nazwą kryje się niezwykle ciekawa, stara japońska tradycja opowiadania historii za pomocą tekstu i stworzonych do niego kolorowych ilustracji, wsuwanych do małego drewnianego parawanu zwanego butai. Tłumacząc dosłownie z języka japońskiego, Kamishibai to sztuka teatralna na papierze, czyli teatr obrazkowy. Ta dalekowschodnia forma przekazuje proste i piękne historie, które odkrywają przed widzem sens świata, rzeczy i wartości. Podczas naszych spotkań każdej wysłuchanej bajce będą towarzyszyły zajęcia dodatkowe: wspólne gry, zabawy, prace plastyczne, manualne, do których zaprosimy dzieci oraz rodziców.

Zajęcia są bezpłatne i będą  odbywały się systematycznie w sezonie artystycznym 2019/2020 w każdą ostatnią sobotę miesiąca o godz. 12.00.  Zapraszamy dzieci w wieku 3-9 lat wraz z opiekunami.

Prowadzące: Maja Wilczewska (bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Pedagogicznego w Gorzowie Wlkp.) oraz Magdalena Bożek.

Czas trwania ok. 60 min.

Obowiązują zapisy pod numerem telefonu 95 728 99 39 lub meilowo bow@teatr-gorzow.pl.

Formuła zajęć sprawia, że jest to  doskonała metoda twórczej zabawy z dziećmi. Pobudza wyobraźnię małych widzów, zachęca do czytania, malowania, snucia własnych historii, dzięki temu rozwija kreatywność i zdolności manualne najmłodszych pociech.