KOCHAJ I TAŃCZ. 20 LAT WCZEŚNIEJ


Historie o miłości zawsze są proste i zawiłe jednocześnie – dwoje ludzi zakochuje się w sobie, ale coś staje im na przeszkodzie. W komediach romantycznych najczęściej udaje się szczęśliwie pokonać te zawirowania.

Ale co jeśli tą przeszkodą staje się pasja? Pozostać lojalnym wobec siebie, czy próbować sprostać obowiązkom wynikającym ze związku z drugą osobą?

„Kochaj i tańcz” to opowieść o trudzie podejmowania decyzji, o życiowych wyborach, hierarchii wartości. U progu dorosłości kusi wiele dróg, a wybrać trzeba tylko jedną. Którą? Bohaterowie spektaklu czasami żałują swoich decyzji, czasami stawiają wszystko na jedną kartę. Nie dadzą widzom jednoznacznych odpowiedzi, ale może sprowokują do przemyśleń.

Spektakl powstał na podstawie powieści Manuli Kalickiej pt. „Kochaj i tańcz. 20 lat wcześniej” inspirowanej komedią romantyczną pt. „Kochaj i tańcz” z 2009 r. z Mateuszem Damięckim i Izabellą Miko w rolach głównych. Prapremiera adaptacji teatralnej obyła się w 2015 r. w Chorzowskim Centrum Kultury.

 

autor: Manula Kalicka
adaptacja i reżyseria Alina Moś-Kerger
scenografia: Natalia Kołodziej
muzyka: Marek Zalewski
choreografia: Katarzyna Kostrzewa
astyst.reżysera: Bartosz Bandura
inspicjent-sufler: Teresa Gałła

                           

Marta Karmowska
Joanna Ginda
Bartosz  Bandura
Beata Chorążykiewicz
Przemysław Kapsa
Mikołaj Kwiatkowski
Kamila Pietrzak-Polakiewicz
Edyta Milczarek
Joanna Rossa
Jan Mierzyński
Karolina Miłkowska-Prorok
Artur Nełkowski
Darian Wiesner
Krzysztof Tuchalski