Miasto Mieszkańcom


Szanowni Państwo,

1, 2, 3 i 4 maja gorzowski teatr  w ramach  akcji Miasto Mieszkańcom finansowanej z budżetu miasta Gorzowa zaprasza na spektakle: „Żona potrzebna od zaraz” w reż. Zdzisława Derebeckiego oraz „Wierszyki-Wybryki” w reż. Cezarego Żołyńskiego.
Bezpłatne wejściówki na spektakle będą wydawane od poniedziałku 15  kwietnia od godz. 8.00 w kasie teatru. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 bilety.
„ŻONA POTRZEBNA OD ZARAZ”  to doskonała, inteligentna komedia, pełna błyskotliwego humoru słownego i sytuacyjnego. To gwarancja znakomitej zabawy, śmiechu oraz odrobiny ironii i uszczypliwości pod adresem każdego z nas. Bo cóż gorszego od posiadania żony może spotkać mężczyznę? Chyba tylko brak małżonki. Zwłaszcza, że jej posiadanie stanowi warunek osiągnięcia prestiżowego awansu zawodowego, a szef osobiście pragnie ją poznać, na przykład podczas kolacji w naszym domu. Zatem… żona potrzebna od zaraz!!!
Sztuka Edwarda Taylora pokazuje, że od posiadania żony lub jej braku, mężczyznę może spotkać jeszcze coś dużo gorszego – posiadanie kilku żon… I to nie do końca swoich. Do tego jednocześnie i w tym samym miejscu. Ba, wręcz przy jednym stole – naprzeciwko szefa i jego żony, którzy są bardzo konserwatywnym małżeństwem.
1,2,3 maja, godz. 18.00 Teatr Letni
„WIERSZYKI-WYBRYKI” – Tka! ta, ta, ta ptasie radio gra na falach Teatru im J. Osterwy. Nie wyłączajcie odbiorników, a najlepiej przyjdźcie do teatru i wysłuchajcie wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima w wybornej, niespotykanej interpretacji aktorów, zwierząt i…  innego ptactwa. Ptasie radio gra dla małych, większych i największych, wielbicieli dobrej zabawy. Nasza lista przebojów obejmie takie utwory jak: Ptasie Radio, Lokomotywa, Kaczka Dziwaczka, Pan Maluśkiewicz, Słoń Trąbalski, Rzepka, Leń i wiele, wiele innych. Jednym słowem niezłe wybryki te wierszyki. Do usłyszenia… To znaczy do zobaczenia na spektaklu.
4 maja, godz.16.00 Teatr Letni