TEATRALNE WARSZTATY DLA DZIECKA, MAMY I TATY


 

Ruszają zapisy na „Teatralne warsztaty dla Dziecka, Mamy i Taty”. Jest to cykl 10 tematycznych  warsztatów teatralnych poprowadzonych przez dwie aktorki gorzowskiego teatru: Kamilę Pietrzak – Polakiewicz oraz Karolinę Miłkowską – Prorok,  na które zapraszamy  dzieci w wieku 3-9 lat wraz z rodzicami/opiekunami.

Zajęcia będą odbywały się w weekendy w Teatrze im. J. Osterwy. Każdy warsztat będzie przeprowadzony dwa razy – o godz. 12.00 dla pierwszych 15 rodzin oraz o godz. 14.30 dla kolejnych 15 rodzin. Praca w dwóch grupach pozwoli nam zadbać o komfort pracy uczestników, aby każdy znalazł przestrzeń do własnej ekspresji. Punktem wyjścia każdego spotkania będzie tekst literacki lub fragmenty spektakli dla dzieci, które zaprezentują aktorki. Tematyka utworów, wśród których znajdą się wartościowe i piękne pozycje ze współczesnej literatury dziecięcej oraz teksty należące do klasyki, będzie inspiracją do dalszych działań dzieci i rodziców. Wspólnie będą odkrywać arkana sztuki teatru, poznawać jego różne formy i w każdej z nich próbować własnych możliwości. Będą zajęcia o maskach teatralnych, teatrze lalek, teatrze cieni, pantomimie, sztuce animacji przedmiotu oraz wiele innych ciekawych zagadnień ze świata teatru.

Wszystkie warsztaty odbędą się w terminie 05.05.2019 – 07.12.2019 r.

Najbliższe warsztaty planowane są w następujących terminach:
„Z Gniewkiem i Lubinką odkrywamy teatr cieni” 20.10.2019 godz. 12.00 i 14.00
Prowadzenie: Kamila Pietrzak – Polakiewicz i Karolina Miłkowska – Prorok

Zapisy pod numerem tel. 601 552 137. Przypominamy, że warsztaty są nieodpłatne.

Bardzo prosimy rodziny, które wcześniej wypełniły i złożyły kartę zgłoszeniową o potwierdzenie swojej obecności.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Dziękujemy wydawnictwu Zakamarki za udostępnienie książek, które posłużą za inspirację do wspólnych działań w trakcie warsztatów.