SCENA LETNIA 2019


WSTĘP NA WSZYSTKIE SPEKTAKLE  SCENY LETNIEJ JEST BEZPŁATNY!!!

28 czerwca /piątek/ godz. 12.00

Teatr Gry i Ludzie z Katowic

„KŁOPOTY KACPERKA GÓRECKIEGO SKRZATA”

scenariusz i reżyseria: Maciej Nogieć
występują: Aleksandra Fielek, Beata Zawiślak, Grzegorz Lamik, Bartosz Socha, Szymon Strużek

Kacperek to skrzat, który opiekuje się domostwem i przewodzi barwnej gromadzie eterycznych istot. W wyniku własnej niefrasobliwości traci swój magiczny talizman i zostaje porwany przez złego Sato – władcę ciemnego lasu. Na ratunek Kacperkowi wyruszają jego wierni przyjaciele zamieszkujący domowe zakamarki. Spektakl zrealizowany na podstawie baśni Zofii Kossak, w którym wykorzystane zostały elementy teatru lalkowego oraz gra w żywym planie. Spektakl adresowany jest do widzów w wieku od 4 lat.

czas trwania: około 50 min


 

29 czerwca /sobota/ godz. 20.30

Bałtycki Teatr Dramatyczny im J. Słowackiego z Koszalina

„PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO”

scenariusz i reżyseria: Piotr Krótki    

występują: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Piotr Krótki, Wojciech Rogowski, Artur Czerwiński

Spektakl inspirowany twórczością Jeremiego Przybory – jednego z najwybitniejszych twórców polskiej piosenki literackiej. Przybora w duecie z kompozytorem Jerzym Wasowskim stworzył dziesiątki wyjątkowych utworów zaśpiewanych przez wybitnych artystów polskiej sceny, które ponad pół wieku temu pojawiły się na ekranach telewizyjnych, tworząc repertuar niezapomnianego „Kabaretu Starszych Panów”.

czas trwania: 80 min


30 czerwca /niedziela/ godz. 20.30

Stowarzyszenie Teatr Na Pustej Podłodze pamięci Tadeusza Łomnickiego z Brwinowa

„ROMANS Z PAJACEM”

adaptacja i reżyseria: Waldemar Matuszewski
występują: Kinga Suchan, Jacek Zienkiewicz, Michał Winiarski

Spektakl opowiada o wędrownej trupie aktorskiej, która żadną sceną, nawet najmniejszą, nie wzgardzi. Teatralna pasja dyrektora wędrownego teatru i aktora zarazem, który zjeżdża ze swoim zespołem do małej miejscowości, zbliża go do córki miejscowego szlagona. Rodzi się zabawna i wzruszająca historia miłosna. Zakochani swoje marzenia i uczucia wyśpiewują słowami arii Johanna Straussa, wśród nich tą bodaj najsłynniejszą: „Wielka sława to żart!…”

czas trwania spektaklu: 70 min


 

5 lipca /piątek/ godz. 12.00

Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry

„CALINECZKA”

występują: Beata Beling, Urszula Zdanowicz-Łabiag, Artur Beling

Bajka dla najmłodszych na podstawie baśni Andersena, opowiedziana jednak w niebanalny sposób, według autorskiego scenariusza twórców. W żywo planowej i lalkowej konwencji oraz przestrzennej, barwnej scenografii, sceną rządzą dwie postaci – czarodziejka Przytulia i czarownica Kolczycha, a spektakl toczy się wokół rozgrywającej się między nimi rywalizacji o wpływ na los tytułowej bohaterki. Ważnym elementem przedstawienia jest interakcja aktorów z dziećmi, wytwarzająca silną identyfikację z wartościami reprezentowanymi przez bohaterów opowieść,

czas trwania: 60 min


 

6 lipca /sobota/ godz. 20.30

„ALBUM RODZINNY”

występuje: Kacper Kuszewski

Recital Kacpra Kuszewskiego to pełna humoru podróż do epoki lat 20. i 30. XX wieku ujęta w formę kilkunastu piosenek. W czasy minionej epoki przenosi nas również scenografia i wizualizacje. Teksty nawiązują stylistycznie do szlagierów międzywojnia, a w muzyce pobrzmiewają rytmy fokstrota, swingu, charlestona i tanga. Dowcipne teksty, mimo że opisują sprawy sprzed lat, mocno nawiązują do obecnej rzeczywistości. Nie brakuje również utworów bardziej nastrojowych, lirycznych, z nutką nostalgii.

czas trwania: 70 min


 

7 lipca /niedziela/ godz. 20.30

Teatr Władca Lalek ze Słupska

„VENDETTA ALA KOBIETTA”

występują: Urszula Szydlik-Zielonka, Ilona Zaręba

Zabawne perypetie dwóch kobiet stanowią kanwę dla próby rozwiązania odwiecznych problemów damsko-męskich. Wyrafinowana stylistyka, oryginalny dowcip, gagi słowne i sytuacyjne – a wszystko to na bazie znakomitych tekstów klasyków polskiego kabaretu. Frywolne kuplety, melodramatyczne recytacje oraz piosenka literacka – całość podana w idealnych proporcjach. „Vendetta ala Kobietta” to udany melanż kabaretu z teatrem. Zapraszamy wszystkich spragnionych godziwej rozrywki w atmosferze kulturalnej zabawy!!!

czas trwania: 70 min


12 lipca /piątek/ godz. 12.00

Teatr Władca Lalek ze Słupska

„PAN BRZUCHATEK”

reżyseria: Urszula Szydlik-Zielonka
występują: Adam Jędrosz, Urszula Szydlik-Zielonka

Zabawna opowieść dla najmłodszych, którzy chcą stawiać swoje pierwsze kroki w świecie teatru. Wspólnie z aktorami będą mogli doświadczyć wielu barw, dźwięków, emocji, a także zaskakujących zwrotów akcji. Przy okazji dowiedzą się, gdzie należy szukać apetytu, o co warto zapytać Pająka i jak reagować na nagłą awarię prądu! Spektakl każdego wprawi w doskonały nastrój. Najmłodszym zaś uzmysłowi, że życie bywa nie tylko łatwe, lekkie i przyjemne, ale też bardzo…nieprzewidywalne.

Spektakl dla dzieci od 2+

 


 

13 lipca /sobota/ godz. 20.30

Teatr Żelazny z Katowic

„BIWAKOWE LOWE”

reżyseria: Piotr Wiśniewski
występują: Mariola – Małgorzata Maślanka, Janina – Paulina Napora, Wiktor – Paweł Okraska

Mariola i Janina to skrajnie różne siostry, które postanawiają zrobić coś szalonego i wyprawiają się wspólnie na biwak. Leśna przygoda kompletnie zmieni życie bohaterek. Siostrzana eskapada to kipiące humorem dialogi o życiu, poszukiwaniu spełnienia, małych przyjemnościach, o tym co łączy i dzieli. Spektakl, którego tytuł nawiązuje do miłości romantycznej, siostrzanej i rodzicielskiej, zaskoczy widzów punktem zwrotnym niczym w hollywoodzkim kinie.

czas trwania: 120 min /przerwą/


 

14 lipca /niedziela/ godz. 20.30

„KABARET STARSZYCH PANÓW. PRZEBOJE WSZECH CZASÓW ŚPIEWA ARTUR GOTZ”

wykonuje: Artur Gotz
zespół muzyczny w składzie: Dawid Ludkiewicz (instrumenty klawiszowe), Łukasz Jerzykowski (gitara basowa), Pancho Campos (perkusja)

Artur Gotz traktuje z szacunkiem utwory Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły w sobie to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku. Na program składają się wielkie szlagiery: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko.

czas trwania: 80 min


 

19 lipca /piątek/ godz. 12.00

Teatr Żelazny z Katowic

„RÓŻOWY KAPTUREK”

scenariusz i reżyseria: Marta Marzęcka-Wiśniewska, Piotr Wiśniewski
występują: Natalia Ciszewska, Paulina Janik, Michał Kirker

Kapturek na hulajnodze i Babcia pokonująca Wilka w walce! To tylko dwie zaskakujące przykłady z nowej wersji znanej bajki! Historia Czerwonego Kapturka zostanie przedstawiona w niebanalny sposób, gdyż opowiedzą ją trzy krasnale. Poznamy nowych bohaterów i nieznane wcześniej przygody Czerwonego… to znaczy Różowego Kapturka. Na oczach widzów powstanie zakręcony spektakl pełen zarówno zabawnych gagów jak i pouczających historii. Mali widzowie będą mieli okazję zaobserwować, jak powstaje spektakl teatralny „od kuchni”!

Czas trwania: 50 min


 

20 lipca /sobota/ godz. 20.30

„OSIECKA PO MĘSKU”

wykonuje: Marcin Januszkiewicz
zespół muzyczny w składzie: Jacek Kita (instrumenty klawiszowe), Łukasz Czekała (skrzypce elektryczne), Bartek Alber (gitara)

Piosenki Agnieszki Osieckiej przepuszczone przez pryzmat męskiej wrażliwości brzmią zaskakująco i świeżo. Nowatorskie podejście do utworów pozwala odczytać je na nowo. W połowie koncertu przygasa żart, a atmosfera skłania się w bardziej refleksyjną stronę. Artysta przywołuje między utworami wspomnienia i nawiązuje do wydarzeń bieżących, sprawiając, że utwory wybrzmiewają jako wciąż aktualne.

czas trwania: 70 min


 

21 lipca /niedziela/ godz. 20.30

Grupa artystyczna z Poznania

„KSIĘŻNICZKA CZARDASZA”

występują: Aleksandra Rykowska (mezzosopran), Klaudiusz Kapłon(tenor), Anna Michalak (sopran), Maciej Ogórkiewicz (baryton), Daniel Kustosik (baryton).

Księżniczka czardasza to jeden z najbardziej lubianych tytułów operetkowych. Historię Edwina, który zakochuje się w gwieździe Variete – Sylvii, można oglądać i słuchać bez końca. To największy sukces Kálmána, a jednocześnie jedno z najwybitniejszych dzieł nowszej operetki wiedeńskiej. Mnóstwo tu lubianych i pięknych melodii: słynny czardasz Sylvii oraz duety „W rytm walczyka serce śpiewa”, „Artystki z Variete” czy „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”. „Księżniczka czardasza” to przepiękna operetka ze świetnie skonstruowaną dramaturgią i muzyką oddającą doskonale uczucia bohaterów.

czas trwania: 90 min

 


 

26 lipca /piątek/ godz. 12.00

Teatr Cztery Kąty z Zielonej Góry

„SŁOWIK”

wykonują: Kinga Kaszewska-Brawer, Urszula Zdanowicz-Łabiak, Marcin Wiśniewski

W ogrodach cesarza Chin mieszka mały, niepozorny ptaszek, który okazuje się największym skarbem cesarstwa. O tym, jak wielką moc ma śpiew ptaka, wkrótce przekona się sam cesarz. Słowik zamieszka w pałacu, ale czy na długo…? Na dworze pojawi się mechaniczny, drogocenny dubler. Czy aby na pewno jest on w stanie zastąpić prawdziwego słowika? Baśń Andersena jest dla twórców spektaklu pretekstem do pokazania chińskiej kultury z bogactwem jej barw i fascynującego orientu.

czas trwania: 60 min


 

27 lipca /sobota/ godz. 20.30

Teatr Maska z Jeleniej Góry

„ŁAWECZKA”

reżyseria: Krzysztof Pulkowski
wykonują: Honorata Magdeczko–Capote, Krzysztof Rogacewicz

O czym jest spektakl? O Was i o Nas, o Kobietach i Mężczyznach… O tym co nas zazwyczaj dzieli, ale też o tym co czasami łączy… Ona i On to różne kosmosy, ale w tej samej czasoprzestrzeni. Niemożliwe? A jednak… w Teatrze wszystko jest możliwe, bo Teatr to Sztuka wyobraźni, konwencji, porozumienia z widzem, rozmowy. W spektaklu jest śmiesznie i strasznie. Nie ma w nim nudy. Jest akcja, pasja, ruch, dynamika, nawał punktów zwrotnych i radość życia… prowadzona w rytmie tanga, bowiem tango jest kanwą tej opowieści o Kobiecie i Mężczyźnie, o walczących i przenikających się światach.

czas trwania: 70 min


 

28 lipca /niedziela/ godz. 20.30

„SERCA BICIEM”

Piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy

wykonuje: Tomasz Błasiak
zespół muzyczny w składzie: Tomasz Krezymon (piano), Kornel Jasiński (bas), Szymon Linette (perkusja)

W recitalu Tomasza Błasiaka spotkacie się Państwo ze znanymi i lubianymi przebojami z repertuaru Andrzeja Zauchy. Interpretacje wokalne poruszą najwrażliwsze struny Państwa dusz. Piękne nuty, dopracowane aranżacje i muzyka na żywo pozwalają artyście konsekwentnie wciągać słuchaczy w swój świat. Ten ciepły, nieco nostalgiczny program zapada w pamięć i, co sugeruje już sam tytuł, przyprawia o mocniejsze serca bicie…

czas trwania: 70 min

 

 

 

 

Zadanie zostało sfinansowane z budżetu miasta Gorzowa