WCZORAJSZE JUTRA


„Wczorajsze jutra” to tytuł projektu, w ramach którego odbędzie się prezentacja dwóch spektakli tańca: „Przed jutrem” w choreografii Marleny Bełdzikowskiej  oraz „Czekając trawnika” w choreografii Anny Piotrowskiej.

Myślą przewodnią projektu pt.: „Wczorajsze jutra – program spektakli tańca”  jest spotkanie. Spotkanie twórców i wykonawców spektakli tanecznych na scenach teatrów dramatycznych. Spotkanie dwóch dziedzin sztuki: teatru i tańca.

C Z E K A J Ą C  T R A W N I K A

koncepcja, reżyseria: Anna Piotrowska

Spektakl „Czekając trawnika” powstał w czerwcu 2013 r. w Warszawie.

Czekanie na deszcz, czekanie na trawę, na podmuch, który przeniesie moje życie w coś, co się nazywa codziennością. Codziennie przychodzę i codziennie patrzę jak rośnie duma mego serca. MOJA TRAWA.  Jak podzielić jeden deszcz na trzy trawy? Jak próbować? Jak próbować osiągnąć swój cel? Satysfakcja gwarantowana w czasach bezrobocia. Integracja starego budownictwa z nowym wymiarem architektury współcześnie przylegającej do betonowego niezrozumienia i zafascynowanej pieśni gołębia zakopanego w moim ogródku na mojej trawie. Donikąd się nie spieszę, w czasie trwam, z czasem nie biegam. Ja tutaj stoję i czekam. Bez fajerwerków, bez gwałtownych zmian.

 

PRZED JUTREM

bełdzikowska & straburzyński & sidor

reżyseria i choreografia: Marlena Bełdzikowska

Zanim pójdę, obejrzę się raz jeszcze, raz jeszcze spojrzę na to co było.
I zachowam w sercu.

Wspomnienia to jedna z najcenniejszych rzeczy jakie człowiek posiada. To one pozwalają nam zachować pamięć o tym co było. Dzięki wspomnieniom możemy przywołać te same odczucia i emocje, które odczuwaliśmy kiedyś w wspominanej sytuacji. Dzięki wspomnieniom zwykłe przedmioty dnia codziennego mogą stać się mostem do przeszłości. Co chwilę coś mija i nie wraca. Czas płynie nieubłaganie i bez przerwy. Chwila mija, ale pozostaje coś, co nas urzekło, zachwyciło, co wraca do nas we wspomnieniach. Wspominamy sprawy poważne i niełatwe takie jak śmierć, choroby, rozstania. Wspominamy sprawy radosne i wspaniałe takie jak miłość, przyjaźń, sukcesy. Nasze wspomnienia niosą ze sobą różne emocje: radość, smutek, żal, rozczarowanie. Pozwalają nam przeżywać szczęśliwe wydarzenia niezliczoną ilość razy. Bywa jednak, że zatapiamy się w te trudne wydarzenia, które minęły, i z którymi nie możemy się uporać i pogodzić. Wspomnienia mogą nas zatrzymać, ale mogą też dać nam siłę. To od nas zależy czy utkniemy w miejscu pogrążeni w smutku, czy też weźmiemy z nich to co najlepsze, najpiękniejsze i wyruszymy w drogę dalej, zachowując przeszłość w sercu. Strata, której nie raz w życiu doświadczamy, jest czymś dla nas bolesnym. Jest to jednak zawsze tylko przejściowy etap w naszym życiu. Dzięki takim doświadczeniom stajemy się silniejsi. Tak na prawdę niczego i nikogo nie tracimy. Bliskie nam osoby pozostają zawsze blisko nas. Pozostają w naszych wspomnieniach i w naszych sercach.

Cena biletów na oba spektakle wynosi 30 zł – normalny i 25 zł – ulgowy

Spektakle współorganizowane przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Scena dla tańca 2019.

 

MarWit Alter Art zaprasza na IV część warsztatów Ruch w teatrze, które odbędą się 26 października  w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Tematem przewodnim warsztatów będzie ŚWIADOMOŚĆ W CIELE.

Poziom warsztatów: otwarty
Zapraszamy wszystkich, zarówno tych, którzy są na początku swojej tanecznej drogi, jak i tych na dalszym etapie i tych którzy po prostu są ciekawi ruchu i pracy z ciałem.

Czas:
26/10/2019
godziny: 9:00 -12:15

Miejsce:
Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim

Prowadzący:
Monika Parafiniuk
Anna Piotrowska

Harmonogram:
9:00 -10:30  ( 1,5 h )
Monika Parafiniuk – floor work

15 min przerwy

10:45 – 13:00 ( 2 h 15 min )
Anna Piotrowska – Budzenie ciekawości i świadomości ciała poruszonego

Cena:
pojedynczy warsztat:

Floor work – 35 zł
Budzenie ciekawości i świadomości ciała poruszonego – 45 zł
całość – 70 zł

ZAPISY:
alter.taniecteatr@gmail.com, tel: 665-079-866

Nr konta do wpłaty zostanie podany drogą mailową po potwierdzeniu uczestnictwa w warsztatach. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: alter.taniecteatr@gmail.com.
Zgłoszenie powinno zawierać:
– miasto warsztatów i nazwę (Gorzów Wlkp./ Ciało w ruchu)
– imię i nazwisko
– wiek
– dane kontaktowe – nr telefonu, e-mail
– poziom zaawansowania (średnio zaawansowany lub zaawansowany)
– w przypadku uczestnictwa w poszczególnych warsztatach nazwę wybranych zajęć
– w przypadku uczestnictwa w całości warsztatu – „całość”