Czego nie widać, czyli moje serce w teatrze


 

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. kończy sezon artystyczny premierą filmu „Czego nie widać, czyli moje serce w teatrze”. Nagranie zostało zrealizowany w trudnym dla nas wszystkich okresie, kiedy instytucje kultury zostały nagle pozbawiane bezpośredniego kontaktu z widzem.

Co robić kiedy taka instytucja jak teatr zostaje zamknięta?… Może właśnie nakręcić film?… Na taki pomysł wpadł dyrektor teatru, Jan Tomaszewicz i tak powstał projekt „Czego nie widać, czyli moje serce w teatrze”. Jest to muzyczna opowieść pokazana z przymrużeniem oka o teatrze w teatrze w czasie pandemii. O tym jak wygląda to czego nie widać, czyli nasza codzienna praca za zamkniętymi drzwiami.

W realizacji biorą udział zaprzyjaźnieni z teatrem muzycy: Marek Zalewski, Marcin Stachowiak, Arkadiusz Malinowski i Mariusz Lipiński. Nagrania i montażu podjął się Romuald Liszka.

Premiera nagrania 20 czerwca o godz. 19.00 w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Natomiast 21 czerwca o godz. 20.00 odbędzie się premiera online.  Dostępność filmu będzie na kanale teatralnym  You Tube i  Facebook’u oraz stronie internetowej.